سفری هیجان‌انگیز به اسپانیا

سفری هیجان‌انگیز به اسپانیا

اسپانیا یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین کشورهای اروپایی می‌باشد که در سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۷۵ میلیون نفر از آن دیدن کردند. جاذبه‌های گردشگری زیادی در این کشور جای گرفته است که گردشگران را مجذوب خود می‌کند، شما می‌توانید فرهنگ اصلی این کشور را در جاذبه‌های آن پیدا کنید. در هر موقع از سال که به اسپانیا بروید، اسپانیایی‌ها در حال برگزاری جشن‌های گوناگونی هستند. گرچه اکثر این جشن‌ها ریشه مذهبی دارند، اما ارائه غذاهای لذیذ، موسیقی و حضور با لباس‌های سنتی به این جشن‌ها زیبایی خاصی می‌بخشند.

سفری هیجان‌انگیز به اسپانیا
سفری هیجان‌انگیز به اسپانیا

گردشگران مزه “تاپاس” (Tapas) را که از غذاهای ملی این کشور محسوب می‌شود، فراموش نخواهند کرد. تاپاس جمع لفظ “تاپا” است و به انواع خوراک‌های کوچک حاضری گفته می‌شود که به عنوان مزه در کنار نوشیدنی صرف می‌شوند. البته مجموع آن‌ها اغلب ناهار یا شام کامل محسوب می‌شود. موزه گوگن‌هایم در شهر بیلبائو، همچون هیولایی نقره‌ای رنگ در زیر آفتاب می‌درخشد. این موزه که توسط فرانک او گری، آرشیتیک معروف آمریکایی طراحی شده از سال ۱۹۹۷ به این سو به نماد شهر تبدیل و سالی یک میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند.

سفری هیجان‌انگیز به اسپانیا
سفری هیجان‌انگیز به اسپانیا

عناصر مدرن شهرسازی و معماری از زمان برگزاری بازی‌های المپیک در سال ۱۹۹۲ بر فضای بندر بارسلون که مرکز کاتالان‌ها است، تاثیر گذاشته است. با این حال ساختار این شهر هنوز هم تحت تاثیر آنتونی گاودی، آرشیتکت مشهور اسپانیایی است که بسیار جلوتر از زمان خود می‌اندیشید و عمل می‌کرد.

سفری هیجان‌انگیز به اسپانیا
سفری هیجان‌انگیز به اسپانیا

مادرید، پایتخت اسپانیا، یکی از مراکز فرهنگ و هنر جهان محسوب می‌شود. هرساله ایرانیان زیادی متقاضی وقت سفارت اسپانیا برای اخذ ویزای این کشور برای آشنایی با فرهنگ خاص و جاذبه‌های دیدنی اسپانیا هستند. در این شهر بیش از ۲۰ موزه وجود دارند که معروف‌ترین آن‌ها “پرادو” است که به تاریخ هنر اروپا بین قرن ۱۲ تا ۱۹ میلادی می‌پردازد. در موزه ملکه سوفیا بیشتر به هنر قرن بیستم پرداخته می‌شود. در اینجا تعدادی از آثار پابلو پیکاسو نگهداری می‌شوند.

منبع: lonley planet

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *