آشنایی با بازار بزرگ استانبول

آشنایی با بازار بزرگ استانبول

استانبول از جمله شهرهای توریستی کشور ترکیه می‌باشد که جاذبه‌های گردشگری زیادی را در دل خود جای داده است. یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری این شهر بازار بزرگ استانبول است که در این مقاله قصد داریم به معرفی آن بپردازیم.

در بازار بزرگ استانبول چه چیزهایی خواهیم دید؟

بزرگترین بازار استانبول علاوه بر اینکه بسیار تماشایی است، محل مناسبی برای خرید است. حدود ۴۰۰۰ مغازه در بازار بزرگ استانبول قرار دارد. از فرش‌های دستبافت زیبای ترکی گرفته تا انواع صنایع دستی را می‌توانید در این بازار تهیه کنید. کارهای چرمی، میناکاری و طراحی روی شیشه و چراغ‌های رنگارنگ با حباب‌های شیشه‌ای و کلاهک فلزی مخروطی شکل بلای سرشان از آن دست سوغاتی‌هایی هستند که همه می‌دانند از بازار بزرگ استانبول می‌آیند.

بازار بزرگ استانبول
بازار بزرگ استانبول

بعد از خرید و گشت و گذار در بازار در یکی از رستوران‌های آن کمی استراحت کنید و غذای ترکی نوش جان کنید.

چه وقت به بازار برویم؟

از اوایل سال ۲۰۱۸ کسبه این بازار تصمیم گرفتند در تمام هفت روز هفته باز باشند حتی روزهای شنبه و یکشنبه. علاوه بر این قرار شده است در تمام  تعطیلات رسمی کشور ترکیه هم این بازار باز باشد. فقط ۲ استثنا وجود دارد یکی روز عید قربان و دیگری روز اول عید فطر؛ در این دو روز بازار بزرگ استانبول تعطیل است. شما می‌توانید در تمام روزهای هفته از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ساعت ۱۹:۰۰ در تور ترکیه سری به این بازار بزنید

با چه وسیله‌ای به بازارا بزرگ استانبول یا کاپالی چارشی برویم؟

برای تماشای بازار در تور استانبول می‌توانید از خط ترموای T1 استفاده کنید. این خط ترموا از کاباتاش شروع شده از ایستگاه امینونو عبور می‌کند و از مسجد جامع سلطان احمد و بازار بزرگ استانبول می‌گذرد. هر چند که به دلیل هزینه‌های بالای آن استفاده از تاکسی را توصیه نمی‌کنیم اما یکی از راه‌های سریع دسترسی به بازار استفاده از تاکسی است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *