اقامت کدام کشورها را می‌توان تنها با صد هزار دلار یا کم‌تر دریافت کرد؟

اقامت کدام کشورها را می‌توان تنها با صد هزار دلار یا کم‌تر دریافت کرد؟

مهاجرت به نقاط مختلف جهان پدیده‌‌ی تازه‌ای نیست اما با کاهش ارزش ریال و سخت شدن مشکلات اقتصادی در ماه‌های اخیر منجر به سخت شدن شرایط اقتصادی موج تازه‌ای از مهاجرت ایرانیان برای اخذ اقامت کشورهای دیگر ایجاد شده است. براساس گزارشات بدست آمده از مرکز آمار ترکیه، شهروندان ایرانی در هشت ماهه اول سال جاری میلادی ۱۶۵۹ خانه خریداری کرده‌اند که این آمار نسبت به سال گذشته تقریباً ۴ برابر رشد داشته است. بر طبق شرایط جدید متقاضیان کسب شهروندی در ترکیه از یک میلیون دلار به ۲۵۰ هزار دلار کاهش یافته است که برای عده‌ی زیادی همچنان گران است.

در این مقاله از نظاره قصد دارم به بررسی اقامت کشورهایی بپردازیم که مهاجران می‌توانند تنها با صد هزار دلار یا کم‌تر اقامت دریافت کنند. شایان ذکر است که این فهرست برطبق اطلاعات رسمی سازمان‌های کشورهای مهاجرپذیر تنظیم شده است.

  • گرجستان

اقامت ارزان کشورهای دنیا
اقامت ارزان کشورهای دنیا

گرجستان از جمله کشورهای توریستی اطراف ایران می‌باشد و تور تفلیس و تور باتومی در بین ایرانی‌‌ها در جایگاه ویژه‌ای قرار گرفته است. این کشور در سالیان اخیر شاهد شاهد ورود شهرهوندان ایرانی مختلف بوده‌ است که اقامتددائم را در ورود به گرجستان دریافت کرده‌اند. براساس قوانین گرجستان، اتباع خارجی همچنین می‌توانند با خرید ملک به ارزش حداقل ۳۵۰۰۰ دلار آمریکا اقامت کوتاه مدت (یک ساله) این کشور را دریافت کنند که این اقامت در پایان دوره قابل تمدید است. برهمین اساس، شش بار تمدید متوالی اقامت یک ساله گرجستان از طریق خرید ملک، می‌تواند به اقامت دائم در این کشور منتهی شود.

  • مولداوی

اقامت ارزان کشورهای دنیا
اقامت ارزان کشورهای دنیا

مولداوی کشوری در اروپای شرقی می‌باشد که پس از فروپاشی جماهیر شوروی به استقلال رسیده است. متقاضیان کسب شهروندی مولداوی از طریق سرمایه‌گذاری ۱۰۰ هزار یورویی در صندوق توسعه پایدار یا سرمایه‌گذاری ۲۵۰ هزار یورویی در پروژه‌های توسعه استراتژیک نظیر خرید ملک یا اوراق قرضه دولتی شهروندی این کشور را کسب کنند.

  • لیتوانی

اقامت ارزان کشورهای دنیا
اقامت ارزان کشورهای دنیا

جمهوری لیتوانی هم‌مرز با بلاروس و روسیه می‌باشد و در سال ۲۰۰۴ عضویت اتحادیه‌ی اروپا بدست آورده است. یکی از راه‌های کسب اقامت این کشور از طریق سرمایه‌گذاری حداقل ۵۰ هزار یورو در شرکت‌های تجاری کوچک در این کشور است که البته تعداد کارمندان این شرکت نباید از ۵۰ نفر بیشتر باشد و درآمد سالانه آن هم از ۱۰ میلیون یورو نباید تجاوز نکند.

با این نوع سرمایه‌گذاری اقامت موقت که معمولا کمتر از ۵ سال است به متقاضیان داده می‌شود. بعد از ۵ سال متقاضیان اقامت دائم در صورتی که هنوز واجد شرایط باشند بر اساس قوانین جاری، می‌توانند برای اقامت دائم اقدام کنند.

  • سنت ‌لوسیا

اقامت ارزان کشورهای دنیا
اقامت ارزان کشورهای دنیا

سنت لوسیا جزیره‌ای کوچک در حوزه‌ی دریای کارائیب است و زبان رسمی آن انگلیسی می‌باشد. صنعت توریسم و صنایع وابسته به آن مهترین منابع درآمد در این کشور هستند و سواحل زیبا و مناطق کوهستانی از جذابیت‌های سنت لوسیا به‌شمار می‌رود. با پرداخت دستکم ۱۰۰ هزار دلار آمریکا به صندوق ملی این اقتصادی این کشور (برای هر نفر از اعضای خانواده) میتوان شهروندی این کشور را کسب کرد.

روش دیگر برای کسب شهروندی در جزیره سنت لوسیا، خرید ملک به ارزش ۳۰۰ هزار دلار است.دارندگان گذرنامه سنت لوسیا می‌توانند بدون نیاز به ویزا به بیش از ۱۰۰ کشور از جمله کشورهای اتحادیه اروپا نظیر بلژیک و اتریش سفر کنند.

  • دومینیکا

اقامت ارزان کشورهای دنیا
اقامت ارزان کشورهای دنیا

دومینیکا نیز همانند سنت لوسیا در حوزه‌ی دریای کارائیب قرار دارد. این کشور برای جذب سرمایه خارجی در ازای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ملی، شهروندی این کشور را به سرمایه‌گذاران می‌دهد. اقتصاد این کشور تا حد زیادی به صنایع توریسم و کشاورزی وابسته است.

برای اخذ شهروندی این کشور هر فرد متقاضی باید حداقل رقمی معادل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا به “صندوق تنوع اقتصادی” بپردازد و یا اینکه خانه‌ای به ارزش ۲۰۰ هزار دلار در این کشور بخرد. دارندگان گذرنامه دومینیکا هم می‌توانند بدون نیاز به ویزا به بیش از ۱۰۰ کشور از جمله کشورهای حوزه ویزای شینگن سفر کنند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *