سفر زمینی به هند

سفر زمینی به هند

مسافرها به دو دسته تقسیم می‌شوند: دسته‌ی اول گروهی هستند که راحت‌ترین و سریع‌ترین مسیر را برای رسیدن به مقصدشان انتخاب می‌کنند. دسته‌ی دوم هم افرادی هستند که اعتقاد دارند نصف لذت سفر در مسیر رسیدن به مقصد نهفته شده است و طولانی بودن مسیر برای آن‌ها آزاردهنده نیست. یعنی اگر سر دوراهی بلیت هواپیما و سفر زمینی قرار بگیرند، قطعاً گزینه‌ی دوم را انتخاب می‌کنند. هندوستان کشوری است که هم به ایران نزدیک است و هم پر است از جاذبه‌های دیدنی رنگارنگ. بسیاری از گردشگران برای سفر زمینی به هند برنامه‌ریزی می‎‌‌کنند.

ممکن است این مسئله برای شما تعجب‌آور باشد یا حتی حس کنید سفر زمینی به هند، عملی خطرناک و غیرمنطقی است. نمی‌توان از کلمه‌ی خطرناک برای این نوع سفر استفاده کرد. در واقع سفر به هند آن هم به صورت زمینی، سفری هیجان‌انگیز، پر از ماجراجویی و چالش‌هایی است که ممکن است هرگز با آن‌ها روبه‌رو نشده باشید.

نکته‌ی جالب این‌جاست که گروهی از گردشگران این مسیر را خطرناک می‌شمارند و هرگز حاضر نیستند آن را تجربه کنند؛ اما در مقابل گروهی دیگر برای تجربه‌ی سفر با دوچرخه به هند علاقه نشان می‌دهند.

سفر زمینی به هند

سراغ تاریخ اگر برویم سفر زمینی به هند پیشینه‌ی چندین ساله دارد! سالیان سال پیش، جاده‌ای به نام هیپی ساخته شد تا برای رسیدن به هند از آن استفاده شود. در واقع این جاده چیزی است شبیه به همان جاده ابریشم خودمان. هیپی مسیری است که گردشگران و تاجران اروپایی از طریق آن به کشور هندوستان می‌رسیدند.

این جاده از کشورمان ایران هم عبور می‌کرده و به همین دلیل راه رسیدن به هند را برای ایرانی‌ها هم میسر کرده بود. اما امروزه این جاده دیگر قابل تردد نیست و اثری از رونق دوران قدیم در آن دیده نمی‌شود.

سفر زمینی به هند

مزیت سفر زمینی به هند

یکی از دلایلی که سفر زمینی به این کشور را پرطرفدار کرده است پایین‌تر بودن هزینه‌های آن است. یعنی اگر بخواهید سفر ارزان به هند را تجربه کنید می‌توانید از طریق زمینی برای رسیدن به آن اقدام کنید. البته درست است که با این روش مجبورید سختی‌هایی را پشت سر بگذارید، ولی خب برای رسیدن به هر هدفی باید از سختی‌های خاص خودش عبور کنید.

مزیت دیگر سفر زمینی به هند، توفیق اجباری است که نصیبتان می‌شود. شما برای این که به هندوستان برسید باید از افغانستان و پاکستان عبور کنید. حالا که این مسیر پیش‌روی شما قرار گرفته، چرا از جاذبه‌های دیدنی این کشور بازدید نکنید؟ این بهترین فرصت است تا به جاذبه‌های معروف شهرهای کابل و هرات در افغانستان سری بزنید و در پاکستان هم از لاهور دیدن کنید.

 

سفر زمینی به هند

شرایط سفر زمینی به هند

همان‌طور که گفتیم باید از طریق جاده‌ی هیپی  به صورت زمینی به کشور هند سفر کنید. به کمک این جاده مسافران کشورهای اروپایی، افغانستان، پاکستان، ایران و ترکیه به هند می‌رسیدند. به‌خاطر شروع جنگ‌های افغانستان، رفت‌وآمد در این جاده به مرور کم و کم‌تر شد. اما با این حال باز هم برای سفر زمینی به هند از این جاده استفاده می‌شود و مردم برای رونق دوباره‌ی آن تلاش می‌کنند.

اما ما ایرانی‌ها به‌جای عبور از افغانستان، سپس پاکستان و رسیدن به مرزهای هند می‌توانیم راه‌حل دیگری را جایگزین کنیم. معمولاً هموطنان ما از طریق سیستان‌وبلوچستان برای سفر زمینی به هند اقدام می‌کنند. یعنی از مرز سیستان‌وبلوچستان وارد کشور پاکستان می‌شوند و از نزدیک‌ترین مرز این کشور با هند وارد خاک کشور هند می‌شوند.

اگر گمان می‌کنید این مسیر برای شما راهی سخت و طاقت‌فرسا محسوب می‌شود و تحمل عبور از آن را ندارید می‌توانید از تور هند استفاده کنید. آژانس مسافرتی سالیان سفر تورهای هند را با بهترین قیمت‌ها برای مسافرانش مهیا کرده است. با کمک این تورها سه شهر دیدنی دهلی، آگرا و جیپور را خواهید دید.

شرایط سفر زمینی به هند

برگردیم به شرایط سفر زمینی به هند؛ فرقی نمی‌کند شما بخواهید از طریق زمینی به هند برسید یا با هواپیما یا هر وسیله‌نقلیه‌ی دیگر. به هر حال باید ویزای هند داشته باشید. اما اگر بخواهید زمینی سفر کنید باید مسیرتان را مشخص کنید. به‌طور مثال اگر از افغانستان و پاکستان عبور می‌کنید باید ویزای این دو کشور را هم داشته باشید. پس قبل از سفر حتماً برای مسیرتان برنامه‌ریزی کنید.

بهترین مسیر برای سفر زمینی به هند

تقریباً ۲۸ ساعت زمان لازم است که از ایران به شهر لاهور پاکستان برسید تا بتوانید به هند دسترسی پیدا کنید. اما ۲۸ ساعت متوالی در راه بودن کلافه‌کننده است. به‌‌خاطر همین اکثر گردشگران از شهرهای بین راه دیدن می‌کنند. اگر بخواهید با عبور از افغانستان و پاکستان به کشور هند برسید، بهترین مسیر برای شما عبارت است از:

تهران – مشهد – تایباد – مرز دوغارون – هرات – کابل – مرز تورخام پشاور در پاکستان – لاهور – مرز آتاری و وگا – آمریتسار در هند – دهلی‌نو

سفر زمینی به هند

نکات سفر به هند

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *