رستوران‌های محله‌ی شیشلی استانبول را از دست ندهید

رستوران‌های محله‌ی شیشلی استانبول را از دست ندهید

استانبول یکی از شهرهای توریستی و مهم کشور ترکیه محسوب می‌شودف از این جهت در آن رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های مختلفی قرار گرفته است. برخی از رستوران‌های استانوبل بسیار گران و لوکس هستند و منوی غذایی آن‌ها بسیار متوع می‌باشد، اما رستوران‌های محله‌ی شیشلی استانبول در جهان بسیار مشهور هستند. توصیه می‌شود رستوران‌های محله‌ی شیشلی استانبول را از دست ندهید.

رستوران‌های محله‌ی شیشلی
رستوران‌های محله‌ی شیشلی

دلیکاتسن (Delicatessen)

این رستوران که در منطقه نیسانتاسی (Nisantasi) واقع شده، یک رستوران محلی تحت تأثیر فرهنگ غرب بوده که بسیار لوکس است. محیط این رستوران دارای فضایی هیجان انگیز برای کسانی که به آنجا می آیند، است و دارای منوهای مختلفی بوده اما در لحظه اول ورود به این رستوران با صحنه پیشخوانی شلوغ روبه رو می شوید که ممکن است زیاد برایتان خوشایند نباشد اما اگر صبر کنید و تنها یک بار غذاهای این رستوران را در بین بهترین رستوران های محله شیشلی در تور استانبول بچشید کاملا ارزش این معطلی را درک می کنید. ساعات کاری رستوران از ۸ صبح الی ۱ بامداد می باشد.

نیشانتاشی کوش باشی (Nisantasi Kosebasi)

در نیشانتاشی کوش باشی بهترین گوشت بره شهر را دارد و غذای محلی ترکیه سرو می کند اما غذا اصلی آن کباب ترکی (Turkish Kebab) به همراه نان پیتا (Mezze) است. قبل از غذا ظرف هایی کوچک ولی پر از خوراکی به نام مزه (Mezze) را به عنوان اشتها آور سرو می کند تا با خوردن تمام این طعم های لذت بخش گردشگران بتوانند دوباره برای ادامه بازدیدشان از شهر آماده شوند. این گوشت لذیذ که با چاشنی های دلپذیر و با نان و سس تند همیشه در خاطرتان می ماند، باعث می شود تا طعم بد کباب های ترکی کشورهای غربی از یادتان برود. این رستوران که با خرده فروش ها احاطه شده محیطی مناسب برای خوش گذرانی با دوستان و یا مهمانی های خاص است. ساعات کاری این رستوران که از معروف ترین رستوران های محله شیشلی استانبول بوده، از ۱۲ صبح تا ۱۲ شب می باشد.

وان کاهوالتی اوی (Van Kahvalti Evi)

مکانی مشهور برای خوردن صبحانه بسیار خوشمزه ترکی و ناهار، وان کاهوالتی اوی است. فهرست غذایی آن شامل منمن (یک ظرف غذای ترکی متشکل از تخم مرغ، پیاز و گوجه فرنگی Menemen)، گزلمه (شیرینی پخته شده با روش ترکی و تهیه شده از نان تخت Gozleme) می باشد و بعد از سرو این غذاهای خوشمزه در آخر می توانید طعم لذیذ این غذاها را با یک فنجان چای ترکی(Cay) یا ترک کهوسی تمام کنید. ساعات کاری رستوران از ۸ صبح الی ۶ بعدازظهر می باشد.

رستوران‌های محله‌ی شیشلی
رستوران‌های محله‌ی شیشلی

کافه عشق (ask kahvesi)

این کافه که در کرانه کروچشمه (Kurucesme) قرار گرفته، بسیار مکان زیبایی است که رو به دریا و باغ های سبز بسیار زیبایی می باشد که مهمانان صبحشان را با این مناظر فوق العاده آغاز می کنند. قهوه های متنوعی در این کافه سرو می شود گویی که همه را متعجب می کند و همین طور دارای فهرست کاملی از منوها برای صبحانه و میان صبحانه است. این رستوران به غیر از موارد بالا غذاهای محلی، بین المللی و گیاهی نیز سرو می کند. در واقع غذاهای گیاهی در کافه عشق بهترین انتخاب هستند. ساعات کاری این رستوران که از بهترین رستوران های محله شیشلی استانبول بوده، از ساعت ۳۰ : ۹ صبح الی ۳۰: ۱۰ شب می باشد.

جانیم جیریم (canim cigerim)

این رستوران که منویی از غذاهای ساده شامل انواع کباب ها، کباب های به سیخ کشیده شده و گوشت گوسفند با بالاترین کیفیت با پیاز برشته شده است و با فلفل و گوجه عرضه می شود که طعمی آبدار و چند لایه به غذا می دهد، است. موضوعی که این رستوران را از بقیه رستوران ها جدا می کند، روغن زیتونی است که از زیتون دست چین شده به دست می آید و برای کباب ترکی اصیل است. نام این رستوران جانیم جیریم به معنای جان و جگرم است. ساعات کاری این رستوران که از برترین رستوران های محله شیشلی استانبول بوده، از ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب خواهد بود.

رستوران یکتا (Yekta Restaurant)

رستوران یکتا به راحتی قابل دسترسی است و خیلی به مرکز گردشگری رامادا (Ramada Plaza) و موزه نظامی هاربیه (Harbiye) نزدیک است. این رستوران که قدیمی ترین رستوران در محله نیسانتاسی و منطقه است، ارزش بالایی دارد و نمی توان از آن گذشت درحالی که بسیاری از مردم به راحتی از کنارش می گذرند و متوجه آن نمی شوند. این رستوران با معماری سنتی و سرو غذاهایش به شکل سنتی محیطی آرام و مناسب را به وجود آورده که بسیار مناسب غذا خوردن با دوستان و خانواده است و برای تجربه اصیل ترکیه ای این رستوران در بین معروف ترین رستوران های محله شیشلی استانبول پیشنهاد می شود. ساعات کاری رستوران از ۹ شب الی ۱ بامداد می باشد.

آدانا اجاق باشی(adana ocakbaşı)

آدانا اجاق باشی علت نام گذاریش به افتخار پنجمین شهر بزرگ ترکیه است. این رستوران که با کباب های خوشمزه آدانا شناخته می شود، بهترین گوشت انتخابی شما در این رستوران، گوشت گاو آدانا (Adana beef kebab) است. این کباب همانند دونر (Doner) نیست و از گوشت چرخ کرده گاو درست می شود و در تهیه این کباب از گوشت ورقه شده گوسفند استفاده می کنند پس اگر به دنبال یک طعم خاص در استانبول هستید به این رستوران که در یکی از کوچه های کوچک پنهان شده است، بیایید. ساعات کاری این رستوران از ۱۲ ظهر الی ۱ بامداد می باشد.

کافه شیشلی و بیسترو (Shish Café & Bistro)

این رستوران که دارای دکوری شیک و امروزی است، بهترین جا برای استراحت بعد از یک روز شلوغ است و البته جز ویژگی های عالی که دارد، نزدیکی به مترو را می توان اشاره کرد. برخلاف ظاهرش دارای قیمت های پایین بوده که همه را متعجب می کند و بر این باور است که غذا باید براساس نیاز مشتریان و با شور و شوق تهیه شود همینطور براساس باوری که دارد شعارش شور و شوق یعنی مردم است. در این رستوران غذاهای ایتالیایی که با مواد و ادویه های محلی مخلوط شده اند، سرو می شود و به محض ورود می توان این موضوع را فهمید. ساعات کاری این رستوران که یکی از برترین رستوران های محله شیشلی استانبول بوده، از ۸ صبح الی ۱۰ شب می باشد. توصیه می‌شود در تور ترکیه این رستوران مجلل را از دست ندهید.

غذاهای لبنی گرمه (Goreme Muhallebicisi)

این رستوران به دلیل نزدیک بودن به مترو که تنها یک دقیقه فاصله دارد، دارای دسترسی آسان بوده پس اگر بسیار علاقمند به شیرینی و دسر آن هم از نوع ترکی آن هستید، این رستوران بسیار مناسب شما است. یکی از دسرهایی که در این رستوران پیشنهاد می شود، دسر شیرین و لذیذ گرمه موهالبیچیسی است. موهالبی دسری از برنج با صمغ گیاهی بوده که بسیار دسر لذیذی است. بهترین راهنمایی برای شما که می خواهید به این رستوران بروید این است که حتما گرسنه باشید و گرنه بی فایده خواهد بود. ساعات کاری این رستوران از ۶:۳۰ صبح الی ۱ ظهر می باشد.

رستوران پیده و دونر کارادنیز (Karadeniz Pide ve Doner Salonu)

این رستوران که در مرکز بشیکتاش (Besiktas) اطراف مرکز خرید واقع شده، غذاهایش بسیار عالی است که باعث شده تا در میان محلی ها شهرت فراوانی داشته باشد. یکی از بهترین غذاهای آن، کباب دونر است که حتی در استانبول بهترین است و همیشه مشتریان برای این رستوران صف می ایستند. بهترین راه برای فراموش کردن این صف طولانی حرف زدن با محلی ها است. این کباب متشکل از ورقه های نازک و آبدار و گوشت بره محلی در نان پیتای نرم و سفید است. به دلیل محدودیت در ساعات کاری این رستوران حتما برنامه خود را هماهنگ کنید. ساعات کاری این رستوران از ۱۱ صبح الی ۵ بعدازظهر می باشد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *