سفر به آمریکای مرکزی

سفر به آمریکای مرکزی

آمریکای مرکزی، منطقه ای بین آمریکای شمالی و جنوبی، با فرهنگی غنی، جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی جذاب و البته شهرهای کوچک و بزرگی که ارزش سفر کردن و شناختن را دارند. به جرات می توان گفت که هر هفت کشور این منطقه ارزش سفر کردن را دارند و از آنجایی که صنعت گردشگریاین منطقه، رو به رشد است، هزینه ها معقول است. هرچند در گذشته این منطقه دچار ناآرامی و نابسامانی هایی بود اما این روزها آرامش و امنیت در کشورهای منطقه برقرار است. ناگفته نماند که این منطقه شامل هفت کشور مستقل  بلیز، کاستاریکا، السالوادور، گواتمالا، هندوراس، نیکاراگوئه و پاناما است. فرهنگ متفاوت، جنگل هایی با آثار تاریخی به جا مانده از مایا ها، مناطق ساحلی و تفرجگاه های این منطقه در کنار ارزان بودن هزین های اقامت، غذا، حمل و نقل و … همگی باعث شده اندتا توریست ها، بیشتر از قبل به این سرزمین باریک کشیده شده از مکزیک تا آمریکای جنوبی توجه کنند.
راهنمای سفر به آمریکای مرکزی

جاذبه های گردشگری آمریکای مرکزی

درست است که هر کشوری، فرهنگ، جاذبه های گردشگری و البته مکان های دیدنی خود را دارد اما در این قسمت، پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری آمریکای مرکزی را برایتان معرفی می کنیم، همان هایی که توریست ها را از سراسر جهان به این منطقه کشیده است!
راهنمای سفر به آمریکای مرکزی2

جاذبه های گردشگری آمریکای مرکزی: بناهای تاریخی به جا مانده از اقوام مایا

در سفر به آمریکای مرکزی قلعه تایکال در گواتمالا را می توان بهترین مکان برای شناختن و لمس کردن فرهنگ مایا ها و البته شکوه و عظمت امپراطوری آن ها دانست. هرچند که بناهای تاریخی به جامانده از آن ها در سراسر این منطقه مانند کوپان (مکانی تاریخی باقیمانده از مایاها) در هندوراس و سن آندراس در ال سالوادور نیز باشکوه هستند و دیدنی.
راهنمای سفر به آمریکای مرکزی3

راهنمای سفر به آمریکای مرکزی4جاذبه های دیدنی آمریکای مرکزی: بازدید از مناطق جنگلی

مناطق جنگلی منطقه این منطقه علاوه بر اینکه از نظر زیست شناسان اهمیت بالایی دارد، از نظر توریست ها نیز توانسته امتیاز بالایی را بدست بیاورد. جنگل های بارانی و وسیع این منطقه، دارای پوشش گیاهی متنوع، فضایی بکر و دست نخورده است که امکان تماشای حیواناتی مانند جگوار، ممیمون، انواع پرندگان استوایی و … را فراهم آورده. هرچند که فعالیت های تفریحی و ورزشی مانند زیپ لاین، کمپینگ و … توانسته دل عاشقان هیجان و آدرنالین را بدست بیاورد.

راهنمای سفر به آمریکای مرکزی5جاذبه های گردشگری آمریکای مرکزی: جزایر سن بلاس (San Blas Islands)

همه می دانیم که تعدادی از افراد، به دنبال تعطیلات در منطقه ای هستند که گویی پایان دنیست، خالی از سکنه، با طبیعتی بکر اما در عین حال با امکانات رفاهی و تفریحی مانند اقامتگاه های لوکس. این منطقه برای این افراد نیز گزینه عالی به نام جزایر سن بلاس دارد که در پاناما قرار گرفته. طبیعت بکر، تفریحاتی مانند قایق سواری، غواصی، ساحل آرام و خصوصی، اقامتگاه های لوکس و … همگی و همگی این جزیره را به یکی از پر طرفدارترین مقاصد سفر به کشورهای آمریکای مرکزی تبدیل کرده است.
راهنمای سفر به آمریکای مرکزی6

جاذبه های دیدنی آمریکای مرکزی: کانال پاناما

نام این کانال مهم را شاید اولین بار در مدرسه شنیده باشیم، کانالی که آمریکای شمالی و جنوبی را به هم متصل کرده و در عین حال، محلی برای عبور کشتی ها از اقیانوس آرام به اقیانوس اطلس است. جالب است که بدانید شهرت کانال پاناما به این علت است که یکی از بزرگ ترین و دشوارترین پروژه های مهندسی جهان بوده و این روزها نیز نقش مهمی را در تجارت و ارتباط بین کشورها و مسیرهای آبی جهان بازی می کند. بازدید از این کانال که در سال ۱۹۱۴ افتتاح شده و ۸۰ کیلومتر طول دارد، می تواند تجربه بی نظیری باشد. درضمن بازدید از موزه کانال پاناما راهم نباید از دست بدهید. موزه ای که تاریخ، اسناد و مدارک این کانال و چگونگی ساخت آن را در خود جا داده است.
راهنمای سفر به آمریکای مرکزی7راهنمای سفر به آمریکای مرکزی8

جاذبه های گردشگری آمریکای مرکزی:آتششفان ها

همانطور که می دانید مناطق محدودی در دنیا وجود دارد که می توانید در آن آتششفان های نیمه فعال را در آن تماشا کنید و یا داستان فوران آن را از محلی ها شنیده و یا در موزه ها ببینید. بیشتر آتشفشان های این منطقه اما وضعیتی این چنینی دارند و می توانید برای بازدید از آنها با تورهای گردشگری همراه شوید. برای مثال آتشفشان پاکایا در گواتمالا که همچنان فعال است؛ بیشتر اوقات ابری از خاکستر بر سر جزیره آنتیگوا  می کشد. آتشفشان آرنال در کاستاریکا نیز یکی دیگز از آتشفشان های فعال و خطرناک این منطقه است.
راهنمای سفر به آمریکای مرکزی9

جاذبه های گردشگری آمریکای مرکزی: بازدید از چیچیکاستینانگو

فرهنگ آمریکای مرکزی، یکی دیگر از جذابیت های آن است که می توان در کوچه پس کوچه های شهرهای کوچک و یا در بازارهای محلی مانند چیچیکاستینانگو در گواتمالا دنبالش گشت. این بازار، یکی از بزرگترین بازارهای محلی این منطقه است که بازدیدش را به هیچ عنوان نباید از دست بدهید، هم برای نزدیک تر شدن به مردم مناسب است، هم عکاسی و هم خرید
راهنمای سفر به آمریکای مرکزی10

جاذبه های گردشگری آمریکای مرکزی: غواصی در حفره آبی (Blue Hole)

کشور بلیز، به خاطر داشتن این حفره در نزدیکی خود، به یکی از مقاصد مهم برای عاشقان آدرنالین و غواصی تبدیل شده است. این حفره در صخره ای به نام فانوس دریایی قرار داشته و ۱۴۶ متر عمق دارد. بنابراین اگر به دنبال تجربه ای هستید که تمام زندگی شما را تخت تاثیر قرار دهد و فراموش نشدنی باشد، حتما سری به حفره آبی (Blue Hole) در کشور بلیز بزنید.
راهنمای سفر به آمریکای مرکزی11

جذابیت های آمریکای مرکزی

این منطقه و کشورهای آن اما، بیشتر از چند جاذبه گردشگری شناخته شده برای ارائه به مسافران دالند، فرهنگی ناب، موسیقی محلی و جشنواره های پر شور و حرارت مانند جشنواره لاسیبایِ (La Cieba) در هندوراس، مزارع قهوه ای که می توانید از نزدیک آنها را دیده و با مراحل کاشت شان آشنا شوید، موزه هایی با آثار به جامانده از قوم مایا، باغ های گیاه شناسی، پارک های جنگلی و …
راهنمای سفر به آمریکای مرکزی12

نکاتی درباره سفر به کشورهای آمریکای مرکزی و هزینه ها

اگر به دنبال تجربه ای بکر و هیجان انگیز و شناخت فرهنگی نا آشنا و  سفر به کشورهای این منطقه هستیدبایستی این نکات را بدانید. همان طور که می دانید، بخش اعظمی از بودجه سفرها معمولا به اقامت اختصاص داده می شوند اما اقامت در کشورهای آمریکای مرکزی، می توانند به صرفه تر از تصور شما باشند. هزینه اقامت در مهمانسراها معمولا بین ۵ تا ۱۰ دلار است و اگر اتاق اختصاصی با امکانات بخواهید، ۱۵ تا ۲۵ دلار، هرچند که در کشور پاناما و کاستاریکا کمی بالاتر است. اما درنهایت با مقایسه کردن قیمت هاستل ها و حتی هتل ها، به این نتیجه خواهید رسید که می توانید هزینه زیادی را به نسبت باقی مقاصد، پس انداز کنید. هزینه گشت و گذار در شهر نیز چه با اتوبوس و چه با تاکسی، آنقدر ها بالا نیست. برای جا به جایی بین شهرها نیز، می توانید به جای خطوط هوایی، از اتوبوس های بین شهری استفاده کنید. علاوه بر اینها، ورودی جاذبه های گردشگری نیز آنچنان بالا نیست، برای ورود به مخروبه های مایا حدود ۵ تا ۱۰ دلار باید هزینه کنید و برای تفریحاتی لوکس مانند غواصی، ۵۰ تا ۸۰ دلار. درنهایت می توان گفت که اگر به دنبال سفری متفاوت اما با بودجه ای معقول هستید، سفر به کشورهای آمریکای مرکزی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.
راهنمای سفر به آمریکای مرکزی13

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *