ویزای انگلیس و مراحل دریافت آن

ویزای انگلیس و مراحل دریافت آن

کشور انگلستان یکی از محبوب‌ترین و پر رفت‌وآمدترین کشورها بین علاقه‌‎مندان به سفر و مهاجرت است. با وجود بزرگ‌ترین پایتخت اروپا در این کشور، یعنی شهر لندن، موج گردشگران به سمت این کشور هم هر روز بزرگ‌تر از قبل می‌شود. تنوع جاهای دیدنی در این کشور و تاریخ غنی آن باعث جذب گردشگران زیادی به این کشور شده است. ویزای انگلیس به شما این اجاره را می‌دهد که به این کشور و شهرهای مختلف ان سفر کنید. اما برای دریافت این ویزا باید چه اقداماتی انجام دهید؟

مراحل دریافت ویزای انگلیس

همه ساله سیل عظیمی از افراد به قصد مهاجرت و حتی پناهندگی به کشور انگلستان سفر می‌کنند. به همین سفارت انگلستان قوانین نسبتاً سختگیرانه‌ای برای سفر به این کشور در نظر گرفته است. به طور کلی اگر بخواهیم مراحل دریافت ویزا را برای شما بازگو کنیم باید سه کلمه به شما بگوییم: آماده کردن مدارک، دریافت وقت سفارت انگلیس، دریافت جواب ویزای انگلیس.

اما حالا برویم سراغ جزئیات؛ مثلاً این که “چطوری و از کجا وقت سفارت انگلیس بگیریم؟ چه مدارکی برای گرفتن ویزای انگلیس لازمه؟ مدت زمان صدور ویزای انگلیس چقدره؟” امروز قرار است به تمام این سوالات جواب داده شود. قبل از هر توضیحی این نکته را به شما یادآوری کنیم که منظورمان از کلمه سفارت انگلیس، دفاتر vfs سفارت انگلستان است که به نیابت از سفارت کارهای مربوط به ویزای انگلیس را پیگیری می‌کند.

ویزای انگلیس

مدارک لازم برای دریافت ویزای انگلیس

ویزا در واقع همان اجازه ورود شما به کشوری است که قصد سفر به آن را دارید. پس شما با دریافت ویزای انگلیس مجوز ورودتان به این کشور را از سفارت می‌گیرید. طبیعی است که لازم باشد مدارکتان را برای این کار به سفارت اراده دهید؛ اما چه مدارکی؟

به طور کلی مدارک لازم برای دریافت ویزای انگلیس به سه قسمت تقسیم می‌شود:

  • مدارک هویتی
  • مدارک مالی
  • مدارک شغلی

منظور از مدارک هویتی چیزهایی مثل شناسنامه و کارت ملی است که هویت و ملیت شما را اثبات می‌کند. مدارک مالی و شغلی هم که واضح هستند: مثلاً اسناد ملکی، فیش حقوقی، برگه‌های مالیاتی، پروانه کسب و… . رعایت کردن اصل صداقت در زمان آماده کردن مدارک مسئله بسیار مهمی است؛ این نکته را هم در نظر داشته باشید که مدارک مالی و شغلی شما یکدیگر را تصدیق می‌کنند. توجه داشته باشید مدارک شما با توجه به این که درخواست کدام یک از انواع ویزای انگلیس را داده‌اید، می‌تواند متفاوت باشد.

بعد از آماده کردن مدارک شما باید وقت سفارت انگلیستان را دریافت کنید. همه فکر می‌کنند که برای دریافت وقت سفارت انگلیس باید حتماً به یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه و امارات سفر کنند. ولی این امکان وجود دارد که در کشور خودمان و شهر تهران برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنید و این برای خیلی از متقاضیان ویزا یک خبر خوب محسوب می‌شود.

سفر کردن به شهری دیگر و صرف وقت و هزینه‌ی اضافی برای طی کردن مراحل ویزا، چیزی است که برای مسافران خوشایند نیست. حتی این مسئله باعث شده خیلی از آن‌ها از سفرشان صرف نظر کنند و مقصد دیگری را جایگزین کشور انگلستان کنند. اما حالا وقت سفارت انگلیس در تهران پادرمیانی کرده و راه حلی شده برای سفر راحت‌تر به انگلستان.

ویزای انگلیس

اگر از طریق سفارت انگلیس در تهران اقدام کرده باشید، بعد از مراجعه حضوری به سفارت مدارک را تحویل آفیسر داده و انگشت‌نگاری انجام می‌دهید. در این مرحله باید منتظر جواب ویزای انگلیس باشید. یکی از مزیت‌های دریافت وقت سفارت انگلیس در تهران این است که در قدم آخر پاسپورتتان با کمک پست پیشتاز برای شما ارسال می‌شود. البته از طریق ایمیل اطلاع داده می‌شود که چه زمانی پاسپورت برای شما فرستاده می‌شود.

اگر از طریق شهرهای واسط برای دریافت ویزا اقدام کرده باشید هم باید بعد از انجام انگشت‌نگاری به کشور برمی‌گردید. در این زمان منتظر دریافت ایمیل از سفارت می‌مانید تا به شما اطلاع داده شود که ‌چه زمانی برای دریافت پاسپورتتان دوباره به همان شعبه مراجعه کنید. این سفر دوم برای متقاضیان ویزا زمان‌بر و اذیت‌کننده است؛ به همین دلیل از خدمات پیکاپ ویزای انگلیس کمک می‌گیرند. با کمک پیکاپ ویزا شما می‌توانید فردیمطمئن را به نیابت از خودتان به سفارت بفرستید تا پاسپورتتان را تحویل بگیرد و به دستتان برساند.

طرز تهیه صبحانه انگلیسی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *