از پارک‌های استانبول دیدن کنید

از پارک‌های استانبول دیدن کنید

استانبول همیشه مرکز زندگی اقتصادی کشور بوده‌است که این به خاطر موقعیت اتصالی بین‌المللی راه‌های مرزی زمینی و دریایی می‌باشد. آن تقریباً ۲۰ درصد از کار صنعتی ترکیه و ۳۸ درصد از فضای کاری صنعتی ترکیه را شامل می‌شود. بعلاوه ۵۵ درصد از تولیدات شهر ترکیه از تجارت و دادوستد و ۴۵ درصد از دادوستد کشور از عمده فروشی و ۲/۲۱ درصد تولیدات ترکیه از فرآورده‌های انبوه ملی بدست می‌آید. ۴۰ درصد از مالیات‌های جمع آوری شده در ترکیه و ۵/۲۷ درصد از محصولات ملی ترکیه‌است. تا سال ۱۹۸۰، تولید ناخالص ملی استانبول بطور میانگین در یک سال ۵ درصد رشد داشته‌است.

جاذبه های دیدنی استانبول
جاذبه های دیدنی استانبول

یکی از مشکلاتی که اکثر مردم در شهر های به نسبت بزرگ و صنعتی با آن رو به رو می شوند، شلوغی شهر، داشتن سرو صدای بالا، آلودگی و این گونه مسائل است. این مقاله درباره بهترین پارک های استانبول، پارک های دیدنی استانبول و پارک های زیبای استانبول است. البته نکته ای که امروزه می توانیم آن را بیشتر دید بروز این پدیده ها در اکثر فضاهای شهری است چرا که با زیاد شدن جمعیت این مسائل ناخداگاه افزایش می یابد. یکی از نکات مثبتی که شاید به نوعی بتوان آن را پوشاننده این مشکلات شهری دانست به وجود آمدن وسایل و محیط های رفاهی بیشتر برای مردم می باشد تا بتوانند ساعاتی را در آرامش به زندگی و تفریح بپردازند زیرا در همه ایام افراد توانایی مالی، زمانی و یا شغلی آن را ندارند که بتوانند به دل کوه و طبیعت بروند تا ساعتی را به دور از هیاهو داشته باشند. پس اضافه شدن این محیط ها به فضای شهری امری ضروری می باشد. همان طور که ذکر کردیم امروزه می توان به راحتی با صرف زمان اندکی در شهر ها به جایی رسید که محیطی آرام و سرسبز و خوب برای آسایش ما فراهم باشد، شهر های پر هیاهو، دود و دم شهری، صدای بوق، داد و همه این ها را می توانید با پیدا کردن یک پارک از سر خود باز کنید و از آن ها دور گردید. در فضایی که در پارک ها برای رفاه حال شما ساخته شده است ساعاتی را بگذرانید از محیط لذت ببرید و با کسب انرژی بیشتر دوباره به کار و زندگی خود باز گردید. در ایران و تهران این شلوغی ها بیشتر به چشم می آید و ماشینی شدن زندگی ها بیشتر خود را نشان می دهد این در حالی است که در همین شهر جاهایی مانند پارک جمشیدیه، پل طبیعت و بسیاری دیگر از پارک ها بنا شده اند که آسودگی خیال را برای شما به همراه می آورند. این معضلات و سختی های شهری تنها در ایران دیده نمی شود بلکه در همه کشور های دیگر هم وجود دارد. یکی از این کشور ها ترکیه است. هنگامی که شما به عنوان گردشگر به این کشور سری می زنید شلوغی و مشکلات شهری می تواند تاثیر بدی بر سفر شما بگذارد. از این رو در این جا هم نیاز دارید پارک های خوب و عالی با محیط دنج و سالم را شناسایی کنید تا در صورت لزوم به آن ها سری بزنید.یکی از شهرهای در تور  ترکیه با نام استانبول از مناطقی می باشد که می توانیددر آن از پارک های زیبا و سر سبزی بهره مند گردید. پیشینه برخی از این پار ک ها بسیار زیاد است و حتی به دوره عثمانی هم باز می گردد ولی نکته مثبت تعمیر و مرمت آن ها و ساختن تعداد زیادی پارک در کنار آن ها می باشد. در این شهر می توان تعداد بی شماری از این گونه پارک های سرسبز را مشاهده نمود ما در این مقاله قصد داریم چند تا از این پارک ها را برای شما معرفی کنیم که نسبت به بقیه برتری های بیشتری را شامل می شوند. امیدوار هستیم شما هم بتوانید به خوبی از این پارک ها دیدن کنید و از فضای آن بهره ببرید. پس با ما باشید و تا شما را در یک تور تفریحی مجازی به دیدار این پارک ها ببریم و شما را با آن ها بیشتر آشنا کنیم. ساعاتی خوب را در کنار ما خواهید داشت. این مقاله درباره بهترین پارک های استانبول، پارک های دیدنی استانبول و پارک های زیبای استانبول است.

۱-پارک گولهانه| Gülhane Parki

پارک های دیدنی استانبول
پارک های دیدنی استانبول

اگر به قسمت تاریخی شهر استانبول سری می زنید ما به شما بازدید از پارک گولهانه را به شدت توصیه می کنیم. این پارک زیبا یکی از پارک هایی است که همواره افراد زیادی برای استراحت و گذران ساعات خود به آن می آیند. این مقاله درباره پارک های زیبای استانبول،  پارک های دیدنی استانبول و بهترین پارک های استانبول است. یکی از نکته های جالب درباره این پارک نام آن می باشد که دارای ریشه ای در زبان فارسی است. در دوره های گذاشته پارک گولهانه با عنوان مکانی شناخته می شد که سایه بان گل های رز و باغ سلطنتی مطعلق به کاخ توپکاپی بود. در آن زمان هم این پارک دارای عظمت و شکوه بسیار زیادی بود. نام این پارک به معنای گلخانه می باشد  که کلمه ای فارسی است و علت تغییر نوشتاری آن نوع تلفظ این کلمه در ترکی می باشد.اگر بخواهیم توضیحات بیشتری در رابطه با این پارک بدهیم می توانیم آن را به عنوان بزرگترین و کهن ترین پارک ها در شهر استانبول معرفی نماییم. باغ های بزرگ و سایر قسمت های آن باغ به آن شکوه بسیاری بخشیده است. اگر شما به بازدید مجموعه موزه های باستان شناسی، مسجد ایاایرنه و مسجد ایا صوفیه رفته اید ما به شما پیشنهاد می کنیم حتما سری به پارک گولهانه بزنید چرا که این مکان بسیار به این بناهای تاریخی نزدیک می باشد و سر زدن به آن خالی از لطف نیست. مکان قرار گیری پارک گولهانه در ناحیه امینونو(eminonu) در شهر استانبول است درست در کنار کاخ توپکاپی که خود یکی از بناهای باشکوه استانبول محسوب می گردد. اگر بخواهید بعد از بازدید این پارک به سوی کاخ توپکاپی روانه شوید باید از قسمت جنوبی پارک خارج شوید و از این طریق وارد کاخ گردید. اگر بخواهیم یکی از بزرگترین و اصلی ترین دروازه های کاخ را به شما معرفی کنیم می توانیم به همین ورودی اشاره کنیم. هر اثر قدیمی و کهن نیازمند رسیدگی و ترمیم است تا بتواند همچنان با شکوه و پابرجا بماند. این پارک هم جدای از این قانون نیست. در چند سال گذشته شاهد این قضیه بوده ایم که مسئولان اقدام به رسیدگی و ترمیم های بسیاری در این پارک کرده اند که توانسته است کمک شایان توجهی به حفظ و حراست آن بکند یکی از این تغییرات که به نسبت بسیار  چشم گیر بود، حذف برخی از قسمت ها ی کهن تر پارک و یا باغ وحش مجموعه و فان فار پارک می باشد. این کار شاید از دیدگاه برخی کار خوبی نبوده است ولی باید دید که روی نمای کلی باغ چه تاثیری داشته است و باید بگوییم که این تاثیرات مثبت بوده است چرا که با این کار درخت های قدیمی و فوق العاده ای که در این پارک وجود دارند. هر چه بیشتر به چشم می آیند و بینندگان می توانند از دیدن آن ها لذت بیشتری را ببرند. یکی دیگر از کار هایی که در جهت زیبا سازی و نگهداری از این مجموعه انجام گرفته، باز سازی استخر بزرگی بود که در این پارک قرار داشت. این کار سبب هرچه زیبا تر شدن و مدرن شدن این استخر شد. اگر شما علاقه مند هستید که از پارک دیدن کنید ما به شما پیشنهاد می کنیم که فقط در این ساعت ها اقدام کنید چرا که در باقی ساعت ها این پارک بسته است و شما نمی توانید از شکوه آن دیدن نمایید. شما تنها در ساعات ۷ صبح الی ۱۰ شب خواهید توانست به این پارک سر بزنید. این مقاله درباره بهترین پارک های استانبول، پارک های دیدنی استانبول و پارک های زیبای استانبول است. توصیه می‌شود در تور استانبول این پارم زیبا را ار دست ندهید.

۲-پارک امیرگان| emirgan parki

پارک های دیدنی استانبول
پارک های دیدنی استانبول

یکی دیگر از پارک هایی که می خواهیم به شما معرفی کنیم و می توان آن را به عنوان یکی از چند پارک بزرگ استانبول دانست، پارک امیرگان است. مکان قرار گیری پارک امیرگان در قسمت اروپا نشین استانبول می باشد که بر بالای یک تپه واقع شده است. این پارک بسیار عظیم مساحتی در حدود ۴۷۰۰۰۰ متر مربع را دارا می باشد. یکی از دیدنی ها در این پارک وجود تالابی است که گرچه طبیعی نیست و ساخته دست بشر است ولی از زیبایی خاصی برخوردار است و شما می توانید با بازدید از این تالاب و دیدار حوالی آن گیاهان متعددی را مشاهده کنید که تعداد آن بالای ۱۲۰ نوع می باشد و از نوع زینتی محسوب می گردند. یکی دیگر از مواردی که در مورد این پارک باید به آن اشاره نمود وجود لاله ها است در این پارک فوق العاده می توانید لاله هایی را ببینید که در رنگ های مختلفی کاشته شده اند و در فصل های گل دهی جلوه خاصی به این جا می بخشند و به یکی از دلایل معروفیت آن بدل شده اند. در کنار این گل های زیبا می توان از درختانی سر به فلک کشیده کاج،  سدروس، صنوبر، بید و لیمو نام برد که همگی در جای جای این باغ به چشم بینندگان می آیند. تاریخچه ساخت این پارک را اگر دوست داشته باشید بدانید باید بگوییم که این پارک در زمان صفوی ساخته شده است یعنی چیزی در حدود قرن ۱۷ میلادی و در آن زمان به عنوان پیشکش به یکی از فرماندهان آن دوران با نام امیر گون هان داده شد. شاید بتوان گفت که علت نامگذاری آن هم از نام همین فرمانده گرفته شده است که در طی زمان شامل تغییر شدش و امروزه ان را با نام امیرگان می شناسند. یکی از نکته هایی که باید بدانید چگونگی مالکیت این باغ است. در سال های مختلف این باغ به دست اشخاص متفاوتی افتاد و به آن هدیه شد ولی سرانجام در ۱۹۳۰ این باغ به شهرداری استانبول بخشیده شد و هم اکنون تحت مالکیت این ارگان می باشد. پیش از این به گل های لاله این باغ اشاره نمودیم. این گل ها یکی از جذابیت های اصلی این باغ به شمار می آیند واین امر از سال ۲۰۰۵ شکل جدیی تری به خود گرفت و از این سال همواره در فصل معین خود در این باغ  فستیوالی از گل های لاله بر پا می شود که در جای جای ای باغ شکوفا شده اند و منظره ای بی بدیل را به آن هدیه داده اند. گل ها و گیاهان در این باغ تنها مورد زیبا و جذاب در این پارک نیست بلکه می توان به عمارت چوبی این مجموعه که نام عمارت زرد، صورتی و سفید را بر آن ها نهاده اند اشاره کرد. این عمارت ها دارای سه غرفه هستند و هر کدام اختصاص به کار خاصی دارند. یکی از آن ها به عنوان کافه استفاده می شود و دیگری کاربرد رستوران این مجموعه را دارد. یکی دیگر از مواردی که می تواند شما را بیشتر علاقه مند به این پارک نماید راه هایی است که برای پیاده روی و قدم زدن تعبیه شده است و در کنار خود میز هایی را هم دارا است تا مردم بتوانند بساط تفریح خود را د رآن قرار داده و از لحظات خود نهایت استفاده را ببرند. از این رو این پارک علاوه بر مسافرانی که به این شهر می آیند برای مردم منطقه هم به محلی عالی برای گذران اوقات فراغتشان بدل شده است.

۳-پارک ببک | bebek parki

پارک های دیدنی استانبول
پارک های دیدنی استانبول

همانطور که گفته ایم قصد ما از این مقاله معرفی برترین پارک ها و بوستان ها در شهر استانبول می باشد. یکی دیگر از این پارک ها، پارک ببک می باشد که مکان قرار گیری آن در ساحل بسفر می باشد. این پارک خاص تنها محل گل ها و درختان نیست بلکه شما می توانید در آن کافه ها و رستوران هایی را مشاهده نمایید که در اطراف و داخل پارک پراکنده شده اند و افرادی که به این منطقه می آیند برای ساعات استراحت و تفریح خود از محیط و امکانات آن ها بهره مند می شوند.  برخی بر این امر معتقد هستند که علت نامگذاری این پارک واقع شدن آن در منطقه ای با همین نام است. ناحیه ببک را می توان به عنوان یکی از مناطق لوکس و مجلل استانبول شناخت از این رو با ورود به این پارک همواره افراد زیادی را مشاهده می کنید که برای تفریح به این جا آمده اند تا ساعاتی خوش را تجربه نمایند. تاریخ تاسیس این پارک زیبا به ۱۹۰۸ میلادی باز می گردد. از این سال مردم زیادی هر روزه به این پارک می آیند و از آن استفاده می کنند ولی همانطور که می دانید تنها ساختن یک بنا و یا طراحی یک محیط کافی نیست بلکه باید همواره در جهت حفظ و نگهداری آن نیز کوشید  از این رو مسئولان در سال ۲۰۰۸ اقدام به ترمیم این پارک نمودند البته آن ها برای این کار معمارانی را برگزیدند که ایتالیایی بودند. متراژ فضای سبز پارک ببک به ۸۸۰۰ متر مربع می رسد. شما با قدم زدن در این پارک می توانید درختان سر به فلک کشیده و رعنایی را مشاهده کنید که جلوه ای خاص به این باغ بخشیده اند، درختانی از نوع راش، شاه بلوط و بلوط که اکثرا دارای سن بالایی هستند و از دیرباز در این باغ کاشته شده اند و اینک به یادگارمانده اند و در کنار این درختان می توانید به نظاره گیاهانی زینتی در این پارک بنشینید. به غیر این فضای زیبا و آکنده از آرامش و اصالت، مناطقی هم برای پیک نیک و خوش گذرانی مردم تعبیه شده است و در کنار آن می توان را هایی را که برای پیاده روی طراحی شده است مشاهده نمود و همچنین محدوده ای جهت نگهداری حیوانات خانگی و یا زمین های بازی برای کودکان.تمامی آنچه از آن نام بردیم چیزی در حدود ۱۶۰۰۰ متر مربع را شامل می شود و مجموع تمامی این ها پارک ببک را می سازد. این مقاله درباره بهترین پارک های استانبول، پارک های دیدنی استانبول و پارک های زیبای استانبول است.

۴-پارک ییلدیز | yildiz parki

پارک های دیدنی استانبول
پارک های دیدنی استانبول

پارک بعدی که قصد داریم به معرفی آن بپردازیم پارک ییلدیز می باشد. این پارک فضای شاد و بسیار مناسبی دارد برای کسانی که دوست دارند انرژی های نهفته خود را در مکانی مناسب آزاد کنند و لذت کافی را از محیط ببرند. در این جا می توانید منطقه ای بزرگ و سبز را مشاهده کنید که در سراسر آن پرنده های در حال پرواز هستند که طراوت خاصی به محیط می بخشند. همواره به این مکان خانواده های بسیاری می آیند تا از محیط امن و عالی آن بهره ببرند. در این پارک می توانید درخت هایی را مشاهده نمایید که در فصل بهار شکوفه هایشان باز می شود و عطر و تصویری بی بدیل را برای همگان به نمایش می گذارد. از این رو اگر قصد دیدار از این پارک را داشته باشید بهترین زمانی که می توانید به این کار بپردازید. ماه آوریل یا همان اردیبهشت خودمان است. در این هنگام شکوفه ها باز شده اند و بهترین فضا را برای آرامش و آسایش شما فراهم آورده اند. در کنار این شکوفه ها در این فصل می توانید لاله های زیبایی را ببینید که باز می شوند و فضا را هر چه بیشتر زیبا می کنند و چشم هر بیننده ای را معطوف خود می نمایند. اگر بخواهیم به پیشینه این کاخ بپردازیم می توانیم ابتدا به کاخی که در این پارک است اشاره کنیم در واقع کاخ عثمانی که تاریخ ساخت آن باز می گردد به قرن نوزدهم میلادی بنای اصلی در این پارک است و در واقع پارک ییلدیز تحت عنوان قسمتی از این کاخ شناخته می شود. کاخ ییلدیز خود یکی از بناهای زیبای استانبول است که دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود و به همه شما پیشنهاد می کنیم از آن بازدید نماییداین کاخ در واقع شامل عمارت ها و ویلاهایی می شود که از زمان فرمانروایی عثمانی ها به یادگار مانده است. پارک ییلدیز را می توانیم با عنوان یکی از بزرگ ترین پارک های استانبول معرفی کنیم. اگر شما به دیدار از کاخ جیراگان و کاخ عثمانی ییلدیز رفته اید به هیچ وجه دیدن پارک ییلدیز را از دست ندهید زیرا این پارک در بین این دوکاخ قرار گرفته است .منطقه ای که پارک ییلدیز در آن واقع شده است با همین نام شناخته می شود و همواره پذیرای حضور همه مردم می باشد تا ساعاتی خوش را در کنار دوستان و خانواده های خود در این محیط بگذرانند. این مقاله درباره بهترین پارک های استانبول، پارک های دیدنی استانبول و پارک های زیبای استانبول است.

پارک تقسیم | taksim parki

پارک های دیدنی استانبول
پارک های دیدنی استانبول

از میدان های اصلی و مهم شهر استانبول میدان تقسیم می باشد و از تازه تاسیس ترین پارک های این شهر پارک تقسیم است که در حوالی همین میدان بنا شده است و شاید بتوان از آن با عنوان کوچکترین فضای سبز شهری نام برد که در ناحیه بیوگلو است. تاریخ ساخت این مجموعه به چیزی در حدود ۱۹۴۳ باز می گردد و جالب است بدانید که پیش از ساخت در این مکان پادگانی نظامی وجود داشت و در واقع پارک تقسیم در محل این پادگان بنا شده است. موقعیت جغرافیایی این مجموعه در قسمت شمال میدان تقسیم می باشد و از نظر ظاهری و طراحی آن شکلی جدید و اروپایی دارد و دارای مساحت ۴ هکتاری می باشد. در برخی مواقع تصمیماتی خاصی در رابطه به بعضی مکان ها گرفته می شود که از دیدگاه عموم مردم امری نادرست و غیر ممکن می باشند از این رو همواره افرادی هستند  که در این راستا دست به اعتراض بزنند یکی از این آشوب ها در استانبول در پی تصمیم برای ساخت یک مجموعه خرید به جای پارک تقسیم رخ داد. در سال ۲۰۱۳ مسئولان امر تصمیم داشتند دست به این کار بزنند اما موفق نشدند چرا که مردم که ناراضی بودند و علاقه ای به از دست دادن این فضای زیبا نداشتند. اقدام به تظاهرات زیادی کردند. این تظاهرات که در ابتدا فکر نمی شد که به آشوب کشیده شود به مرور گسترده تر شد و خیابان های بسیاری را فرا گرفت و سبب شد طی حادثه ای تلخ ۸ انسان در این راه فوت کنند اما این تمامی تلفات نبود بلکه چیزی در حدود ۱۲ نفر هم آسیب های جبران ناپذیری را در قسمت چشم خود دیدند و به طور کلی ۸۵۰۰ نفر در این اعتراضات و آشوب ها مصدوم شدند. این مقاله درباره بهترین پارک های استانبول، پارک های دیدنی استانبول و پارک های زیبای استانبول است.

۶-پارک طبیعت میحرابات | mihrabat tabiat parki

پارک های دیدنی استانبول
پارک های دیدنی استانبول

اگر به منطقه بسفر سری زده باشید می توانید یک دشت زیبا را مشاهده نمایید که دقیقا منظره ای رو به این منطقه را داراست. این پارک فوق العاده دارای مساحتی نزدیک به ۲۵ هکتار است که در خود پوشش گیاهی بسیار خاصی را گنجانده است که برای کسانی که علاقه ای زیاد به گیاهان و درختان دارند بسیار جالب توجه خواهد بود شما در این پارک می توانید باغ های پوشیده از درختان را مشاهده نمایید سروهایی فوق العاده که قدمت زیادی را دارند درکنار درختان برگ بو و ارغوان هایی خاص و قشنگ همه این ها در کنار هم پارک طبیعت میحرابات را تشکیل می دهند. یکی از نکات جالب توجه درباره این پارک وجود رستوران و فست فود و سرویس های غذای محلی است که شما می توانید به راحتی و بدون صرف وقت برای بیرون رفتن از این فضای زیبا غذای مورد نظر خود را از آن ها تهیه نمایید. اما موردی که باید از آن اطلاع داشته باشید هزینه ای است که نیاز دارید تا برای آمدن به این پارک بپردازید. در این مکان از شما ورودی دریافت می شود و آن گاه اجازه وارد شدن را خواهید داشت.از دیگر امکاناتی که می توانیم برای شما بیان کنیم وجود مکانی است که در آن می توان مراسم عروسی و یا کنسرت برگزار نمود و این خود یکی از استفاده های خاص از این پارک می باشد. تاریخ ساخت این پارک زیبا به چیزی در حدود سال ۲۰۱۱ باز می گردد  و سازندگان آن تلاش داشته اند که امکانات متفاوتی را در آن لحاظ کنند تا مردم بتوانند بهترین استفاده را از فضای طبیعی اینجا داشته باشند.کارهایی مانند کوهنوردی، دوچرخه سواری و برگزاری پیک نیک ها از جمله این موارد خواهد بود اما این ها باز هم تمامی کارهایی نیست که شما می توانید در آن جا به آن بپردازید، در این پارک زمین هایی برای بازی بسکتبال و فوتبال هم طراحی شده است که برای اکثر جوانان دوست داشتنی خواهد بود و از این رو با استقبال زیادی روبه روست. این مقاله درباره بهترین پارک های استانبول، پارک های دیدنی استانبول و پارک های زیبای استانبول است.

 ۷-پارک ماکا | macka parkI

پارک های دیدنی استانبول

پارک بعدی که علاقه مند هستیم به شما معرفی نماییم پارک ماکا است که محل قرار گیری آن در منطقه شیشلی در شهر استانبول می باشد. این پارک که بسیار زیبا و عظیم است در محلی نسبتا بلند واقع شده است از این رو می توانید در این جا منظره های بسیار بی بدیل و بکری را مشاهده نمایید. در پارک ماکا همچنین می توانید از محیطی آرام و دنج بهره ببرید و به تماشای شهر استانبول بنشینید، استخر هایی را ببینید که بسیار زیبا و خاص هستند و گونه هایی گیاهی را مشاهده کنید که تک می باشند با این توصیفاتی که برای شما کردیم مطمئناً متوجه شده اید که پارک ماکا یکی از ویژه ترین پارک های این شهر است با خصوصیاتی بی نظیر. اگر در فصول پاییز و یا زمستان به پارک موکا سر زده اید عکاسی از آن را از دست ندهید. یکی از کارهایی که در این زمان ها هر بازدید کننده ای را مجذوب می کنید همین مورد می باشد. به نظاره نشستن غروب های زیبا و برف های پاک و سفید تنها کافی نیست بلکه می توانید با ثبت این لحظه ها آن ها را دائمی کنید و بعد ها با دیدن این عکس ها لذت دوباره ای را تجربه نمایید. در پارک ماکا همانند سایر پارک ها برای افرادی که دوست دارند به قدم زدن و پیاده روی بروند راه های ویژه ای را در نظر گرفته اند تا با آسودگی خیال به این کار بپردازند. همچنین می توانید در این مسیرها نرمش های مورد نظر خود را هم انجام دهید ما برای کسانی که حیوانات خانگی مانند سگ ها را دارند و علاقه مند هستند با آن ها در فضای خوب قدم بزننداین پارک را پیشنهاد می دهیم چرا که این جا محلی مناسب برای این امر است. به همین منظور اگر در این پارک بروید و شروع به پیاده روی کنید بی شک افراد زیادی را مشاهده می نمایید که به همراه سگ های خود به این جا آمده اند تا ساعاتی را به قدم زدن بگذرانند اما این همه خدماتی نیست که فضای این پارک برای شما فراهم می آورد بلکه می توانید در آن زمین را ببینید که برای بازی فرزندان شما طراحی شده است و یا منطقه را که مخصوص پیک نیک های خانوادگی و دوستانه می باشد همچنین نباید از رستوران های این پارک و کافه آن گذشت.کسانی که علاقه مند به ورزش و داشتن تحرک حتی در زمان های تعطیلات هستند و یا به دنبال جایی می گردند که به دور از محیط شهری به ورزش مشغول شوند می توانند پارک ماکا را انتخاب کنند و از انتخاب خود اطمینان داشته باشند. این مقاله درباره بهترین پارک های استانبول، پارک های دیدنی استانبول و پارک های زیبای استانبول است.

۸-پارک فتحی پاشا | fethi pasa korusu

پارک های دیدنی استانبول
پارک های دیدنی استانبول

همان طور که در بالا و در معرفی پارک ها دیدی بسیاری از پارک های استانبول در منطقه بسفر قرار گرفته اند پارک فتحی پاشا هم یکی از این پارک ها می باشد که در آن می تواند به خوبی منظره ای ازاین منطقه را به تماشا بنشینید. فضای طبیعی پارک فتحی پاشا به نوعی اعجاز خاصی دارد و بسیار دلنشین است. مساحت این پارک به چیزی نزدیک به ۱۶ هکتار می رسد که همه آن سر سبز و دیدنی است. پارک فتحی پاشا به دلیل زیبایی و داشتن فضایی سبز و عالی یکی از مکان هایی است که به عنوان مقصد برای تعطیلات آخر هفته خود مردم استانبول قرار می گیرد و شما می توانید شلوغی این پارک را در این روزها به خوبی ببینید. مکان قرار گیری این پارک در ناحیه آسیایی استانبول واقع است و می توانید آن را در منطقه ای بین اوسکودار و بیلربی پیدا کنید. این پارک زیبا که خدمات بسیار خوبی را برای افرادی که به آن می آیند فراهم نموده است یکی از بهترین مکان ها برای گذران اوقات فراغت به حساب می آید در این جا شما می توانید زمین بازی برای فرزندانتان را در اختیار داشته باشید وآن هم نه یک زمین بلکه دوتا در کنار آن دو زمین برای ورزش و یک زمین مخصوص بسکتبال هم تعبیه شده است. همچنین برای افرادی که علاقه دارند ساعات زیادی را در این پارک سپری کنند و از آن خارج نشوند می توانیم این مژده را داشته باشیم که برای صرف غذا مکانی را خواهند داشت چرا که در پارک فتحی پاشا یک رستوران و کافه وجود دارد که آماده خدمات رسانی به همه مردم می باشد. یکی از دلایلی که این پارک دارا اهمیت بالایی می باشد دارا بودن درختان زیاد و فضای سبز است از این رومی توان آن را به عنوان منبعی برای تولید اکسیژن شناخت چیزی که شاید یکی از حیاتی ترین نیاز های انسان ها در این دنیای پر از دود و آلودگی است. این مقاله درباره بهترین پارک های استانبول، پارک های دیدنی استانبول و پارک های زیبای استانبول است.

۹-پارک اولوس | ulus parki

پارک های دیدنی استانبول
پارک های دیدنی استانبول

باز هم منظره ای زیبا از بسفر، آری پارک اولوس هم یکی از مکان هایی است که مشرف به بسفر است و می توانید در آن یکی از بهترین نماها از این منطقه را مشاهده نمایید از این رو می توانیم بگوییم افراد زیادی هستند که علاقه مند به بازدید از این پارک هستند و پارک اولوس در بین مردم از شهرت بالایی برخوردار می باشد. یکی از ویژگی های خوبی که پارک اولوس دارد. وجود منظره ها و صحنه هایی دیدنی برای عکاسی است. مناطقی که می توانید در آن ها قدم بزنید و از زیبایی ها لذت ببرید و سپس این همه زیبایی را در قاب عکس به تصویر بکشید.اگر علاقه مند باشید به پارک اولوس سری بزنید نیاز دارید که لحظات اندکی را با ماشین خود بگذرانید تا به مکان این پارک که بر بلندای تپه ارتاکوی است برسید و حال زمان آن است که زیبای ها را در چارچوبی نو به نظاره بنشینید. اگر بخواهید نظر مارا برای موقعیت زمانی مناسب بازدید از پارک اولوس بدانید می توانیم موقعی را پیشنهاد دهیم که خورشید قصد دارد غروب کند و روز جای خود را به شب دهد.این زمان درست موقعی است که می توانید بهترین منظره را پیش چشم خود داشته باشید .می توانید ساعاتی قبل تر به این جا بیایی، لوازم پذیرایی از خود را به همراه داشت. کیک، چای، قهوه و یا هر چیزی که این غروب را زیبا تر نماید. منطقه را انتخاب کنید و در آرامش و سکوت به دیدن غروب دلنشین مشغول شوید. در این زمان خورشید تلولو چشمگیر دارد. نورهای قرمز و نارنجی که بر دشت سایه می افکند و منظره ای بی بدیل را به وجود می آورد در این هنگام اگر اندکی بیشتر دقت نمایید می توانید بسفر را ببینید که در این شگفتی فرو رفته و سراسر غرق نورهای زیبا است.پس این زمان را از دست ندهید و حتما به این مکان بیایید. هنگامی که به پارک اولوس می آیید و از قدم زدن و پیاده روی خسته می شوید می توانید برای استراحت و داشتن یک نوشیدنی عالی به کافه ای سر بزنید که در این پارک ساخته شده است در کافه اولوس می توانید  بنشینید و دقایقی را با نوشیدن فنجانی چای قهوه و یا هرچیزی که دوست  دارید سپری کنید. گفتنی است که این کافه در نقطه ای بر بالای تپه قرار گرفته است و در هنگام استراحت منظره ای شگرف پیش چشمان شما خواهد بود. در این کافه غذاهای زیادی را نمی توانید بیابید اما همین توقف کوتاه و لذت بردن از نمای اطراف می تواند این نقص کوچک را بپوشاند. اگر شما گشنه اید و وسایلی برای خوردن با خود به همراه نیاورده اید و دوست دارید یک وعده غذایی کامل را میل نمایید ما به شما رستورانی را پیشنهاد می کنیم  که در جایی پایین تر از تپه قرار گرفته است که همچنان جز فضای پارک به حساب می آید. در این رستوران خواهید توانست یک غذای لذیذ با کیفیتی عالی را داشته باشید ولی دقت کنید که قیمت ها در این جا چندان پایین نیست و نیاز است برای داشتن یک خوراک خوب قیمت زیادی را بپردازید. این مقاله درباره بهترین پارک های استانبول، پارک های دیدنی استانبول و پارک های زیبای استانبول است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *