تور آبشار اسپه او، زیبایی منحصر به‌فرد

تور آبشار اسپه او، زیبایی منحصر به‌فرد

اسپه او در منطقه جنگلی قرار دارد که برای رسیدن به آن از مسیر زیبایی می‌گذرید. در میان جنگل گاهی پا در آب رودخانه خواهید گذاشت و خستگی راه از تن‌تان خواهد رفت.  آبشار اسپه او  ارتفاع زیادی دارد و ظاهر پلکانی آن بر خاص بودنش افزوده است. تور آبشار اسه‌او، زیبایی منحصر به‌فردی دارد از طرفداران زیادی برخوردار است.

مسیر رودخانه‌ای در میان جنگل.

مسیر جنگلی مسیر آبشار اسپه‌او.

در آبشار اسپه او چه می‌بینیم؟

دریاچه و مجموعه عباس آباد

برای رسیدن به آبشار اسپه اول باید از بهشهر عبور کنید. در بهشهر جاذبه‌ای وجود دارد که بسیار حیف است اگر بازدید آن را از دست بدهید. در میان جنگل‌های عباس آباد دریاچه‌ای وجود دارد که در میان خود بقایای عمارتی از صفویه را جای داده است.

مجموعه عباس‌آباد بهشهر.

 ییلاق یخکش

روستای یخکش در نزدیکی شهر بهشهر، در منطقه هزارجریب بخش یانه سر است. طبیعت زیبا و آب و هوای خوب این منطقه سفرتان را تکمیل خواهد کرد.

زندگی در ییلاق یخکش با عطر خوش جریان دارد.

آبشار اسپه او

آنچه باعث جذابیت ظاهر آبشار اسپه‌او شده است ظاهر پلکانی و کاسه‌ای بودن آن است. این آبشار در واقع از صدها حوضچه آهکی در ۷ طبقه در طول سالیان مختلف ایجاد شده است. آبشار اسپه او بیش از ۳۰ متر ارتفاع دارد و سرچشمه آن از چشمه‌ای در دل کوه سیاخانی است و به رودخانه نکارود می‌ریزد. نام آبشار از دو کلمه محلی «اسپه» یعنی سفید و «او» به‌معنی آب تشکیل شده است.

آبشار اسپه او پر از شگفتی است.

کی به آبشار اسپه او برویم؟

با توجه به جنگلی بودن این منطقه اگر در فصل بهار و تابستان بروید می‌توانید چشم‌تان را پر از رنگ سبز طبیعت کنید و از هوای مطبوع آن‌جا لذت ببرید. مانند هر جنگل دیگری طبیعت اطراف آبشار در پاییز و زمستان نیز زیبای مختص به فصل خود را دارد اما شاید سردی هوا کمی باعث آزارتان شود.

در مسیر آبشار اسپه‌او چشمان‌تان پر از زیبایی می‌شود.

در سفر به آبشار اسپه او چه چیزهایی با خودمان ببریم؟

کوله‌تان را برای یک سفر دو روزه آماده کنید. در فصل تابستان همراه داشتن یک صندل طبیعتگردی، پانچو، یا یک دست لباس اضافه فرصت این را به شما می‌دهد که اگر وسوسه شدید به زیر آبشار بروید و ترسی از خیس شدن نداشته باشید. کیسه زباله نیز مانند هر سفر طبیعتگردی دیگری حتما در کوله‌تان جای دارد و همراه داشتن آن فراموش نمی‌شود. از آن‌جایی که به درون جنگل قدم می‌گذاریم تا جایی که مقدور است از ایجاد صداهای بلند مانند پخش موسیقی و… خودداری نمایید تا مزاحمتی برای پرنده‌های ساکن جنگل ایجاد نکنیم و به جایش گوش‌های‌مان را به صدای گوش‌نواز آن‌ها بسپاریم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *